ده كلید دوستی با بچه ها

نویسنده:
خیلی از ما لحظاتی را با فرزندمان داشته‌ایم که وقتی به آن‌ها فکر می‌کنیم قند توی دلمان آب می‌شود، لحظاتی شیرین و سرشار از لذت و سرخوشی كه تا آخر عمر ممكن است آن‌ها را بارها و بارها در ذهنمان مرور كنیم...
خیلی از ما لحظاتی را با فرزندمان داشته‌ایم که وقتی به آن‌ها فکر می‌کنیم قند توی دلمان آب می‌شود، لحظاتی شیرین و سرشار از لذت و سرخوشی كه تا آخر عمر ممكن است آن‌ها را بارها و بارها در ذهنمان مرور كنیم. ارتباط با فرزند برای والدین یک امر ضروری است. وقتی که رابطه ما قوی باشد، شیرین هم خواهد بودو همان‌قدری که به فرزندمان انرژی مثبت به خاطر یك ارتباط خوب می‌دهیم همان‌قدر هم از او انرژی مثبت دریافت می‌کنیم. این چیزی است که تمام ایثارهای والدین را ارزشمند می‌کند و یك رابطه قوی و مفید بین والدین و كودك را شكل می‌دهد. در اینجا ده روش که زمانی از روزتان را نمی‌گیرد اما ارتباط را محکم می‌کند و همین طور می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد می‌آوریم.

ارتباط تنها دلیلی است که کودک ما تمایل به پیروی از قوانین ما دارد. بچه‌هایی که احساس ارتباط قوی با والدینشان دارند می‌خواهند با آن‌ها همکاری کنند. آن‌ها مانند بچگی‌شان رفتار می‌کنند و به این معنا است که گاهی غرق در احساسات خود هستند. اما وقتی که آن‌ها به ما اعتماد کنند که درکشان کنیم و طرفشان باشیم با این کار آن‌ها انگیزه دنبال کردن هدایت ما را خواهند داشت.
محققان به ما یادآوری کرده‌اند که برای نگه داشتن هر رابطه سالمی در برابر یک فعل و انفعال منفی به پنج فعل و انفعال مثبت نیاز داریم.  و تا وقتی که ما زمان زیادی را به راهنمایی یا تصحیح، یادآوری کردن، نقد، سرزنش، غرزدن و فریاد کشیدن صرف می‌کنیم،  بسیار مهم است که به همان اندازه پنج بار روی ارتباط مثبت صرف کنیم.
اما  روزهایی هست که فقط می‌توانیم چیزهای اساسی که فرزندمان نیاز دارد را فراهم کنیم. بعضی روزها غذا دادن به آن‌ها، حمام کردنشان، ادامه دادن تشویق آن‌ها و بردنشان برای خواب در یک ساعت مناسب و دوباره تکرار کردن همه آن‌ها در روز بعد، عینا همان عمل قهرمانانه است.
این نوع فرزندپروری یکی از سخت‌ترین کارها روی زمین است وتنها راه برای حفظ پیوند قوی با فرزندمان ساختن عادات روزانه ارتباط است که ما اغلب آن را در اوقات فراغت‌مان بعد از جدا شدن از کار روزانه انجام می‌دهیم...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code