هفت عادت تا اعتماد‌به‌نفس

نویسنده:
چنانچه فكر می‌كنید برای دستیابی به اعتماد‌به‌نفس نیاز به قدم‌های عملی دارید، می‌توانید با ما همراه شوید و در هفت گام توان خودتان برای دستیابی به اعتماد‌به‌نفس را بسنجید. ...
چنانچه فكر می‌كنید برای دستیابی به اعتماد‌به‌نفس نیاز به قدم‌های عملی دارید، می‌توانید با ما همراه شوید و در هفت گام توان خودتان برای دستیابی به اعتماد‌به‌نفس را بسنجید. این هفت قدم در واقع تمرین‌هایی برای شما خواهد بود تا به این باور برسید كه اعتماد‌به‌نفس در درون شماست و تنها لازم است مثل یك ورزشكار كه با تمرین و ممارست عضلاتش را آزموده و پرورده می‌كند، شما هم با یك‌سری راهكارها به این گنج درونتان دست بیابید.

تأکید می‌کرد که تلاش مداوم برای پیشرفت تأثیر منفی دارد. این پیامی بود که خیلی به شنیدن آن نیاز داشتم، زیرا استعداد زیادی در توقف و استراحت ندارم. وقتی نقطه‌ توقف مشخصی وجود نداشته باشم، دائما اهداف جدیدی ترسیم می‌کنم و ناگهان احساس می‌کنم گیر افتاده‌ام، و این امر بر اعتماد‌به‌نفسم تاثیر منفی می‌گذارد.
این کار را امتحان کنید: مدتی اهداف جدید تعیین نکنید. به جای آن مشخص کنید که دوست دارید چه احساسی داشته باشید؟ موفقیت، احترام یا شادمانی؟

مصاحبه با نیتاشا بولدئو
همان موقع که شروع به تحقیق برای کتاب اعتماد‌به‌نفس واقعی کردم، در کارگاه سه‌روزه‌ نویسندگی نیتاشا بولدئو - پژوهشگر حوزه‌ روان‌ شناسیِ زیستی - شرکت کردم. وقتی به جزییات تحصیلی او در پایان اولین روز نگاه کردم، از دستاوردها و موفقیت‌های دانشگاهی آن‌ها شوکه شدم. در کلاس، او نه تنها متواضع و به قول خودش درون‌گرا بود، بلکه باعث می‌شد همه احساس راحتی کنند و صمیمیت در گروه موج بزند. او زن باهوش و جذابی است که باعث می‌شود همه‌ افراد پیرامونش احساس باهوشی و جذابیت بکنند. من در این کلاس‌ها واقعا احساس اعتماد‌به‌نفس می‌کردم....ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code